Plukovník (ve výslužbě) Dakar Eilat je majitelem a generálním ředitelem společnosti I. D. S. „Initiative Defense Solution“ – znalci v oboru vězeňských služeb. Plukovník v.v. Eilat má za sebou více než 25 let příkladné služby v armádě, u tajné služby, pohraniční stráže, policie a vězeňské služby.

Společnost I.D.S. nabízí specializovaná bezpečnostní řešení pro věznice. Jde o kombinaci poradenství, školení a integraci technologií poskytovaných orgánům činným v trestním řízení, zejména věznicím.

Během své kariéry plukovník v.v. pracoval jako ředitel věznic s nejvyšším stupněm ostrahy Hdarim a Gilboa, zřizovatel a nejvyšší velitel jednotky Masada pro osvobozování rukojmích pod záštitou národní vězeňské služby, důstojník zpravodajské služby a vedoucí jednotky v utajení při izraelské pohraniční stráži a zpravodajský důstojník policie v rámci složky pro osvobozování rukojmích.

Plukovník v.v. Eilat absolvoval bakalářské studium v oboru psychologie a vzdělávání a magisterská studia v oborech politická věda a Střední Východ. Získal certifikát specialisty na národní obranu izraelského ministerstva obrany. Pracuje jako výzkumný pracovních v Ústavu pro boj s terorismem ve městě Herzliya.